Dzień Kobiet z Cukiernią u Janusza

Dzień Kobiet już 8 marca !

Jak wiadomo dzień naszych wspaniałych Kobiet przypada 8 marca, jedna my z racji tego, że w niedzielę mamy nieczynne, będziemy świętować ten dzień prędzej, czyli w sobotę 7 marca! Aby sprawić radość naszym Kobietom, męska część załogi Cukierni u Janusza przygotowała niespodziankę dla Pań! Dlatego nie może Was zabraknąć Drogie Panie! Zachęcamy do odwiedzenia naszych sklepów cukierniczych 🙂 Pozwól nam umilić Ci Twój dzień!

Dzień kobiet troszkę historii..

Chcielibyśmy przybliżyć troszkę historii na temat Dnia Kobiet, jak się rozpoczął, skąd się wywodzi.. Otóż Dzień Kobiet swój początek miał w Nowym Jorku w 1908r. gdy kilkanaście tysięcy Kobiet zapoczątkowało strajk, aby zmienić ich traktowanie. W tamtych czasach Kobiety nie były traktowane równo, były upokarzane, niedoceniane oraz wykorzystywane przez pracodawców i nie tylko. Stąd też w jednej z fabryk kobiety postanowiły rozpocząć strajk, aby zaczęto je doceniać i godnie nagradzać nie tylko finansowo. Jednak strajk stał się niepowodzeniem, gdyż Szef fabryki postanowił ich uwięzić i w fabryce wybuchł pożar, w którym zginęło 129 Kobiet. W późniejszych czasach coraz więcej Kobiet wychodziło na ulicę i strajkowało, aby mieć lepsze życie.

Rok później w USA, aby uczcić pamięć Kobiet, które zostały spalone w fabryce, na ich cześć odbyły się pierwsze obchody Dnia Kobiet. W 1910r. uchwalono go jako międzynarodowy dzień, jednak po 1914r. gdy wybuchła I wojna światowa tradycja została zawieszona.

W Starożytności dzień kobiet znany był jako Matronalia. To święto było obchodzone w pierwszym dniu marca, przypomina one trochę święto Dnia Kobiet w Polsce, ponieważ mąż obdarowywał swoją żonę prezentem.

Pozytywne święto

90% młodych Kobiet uważa dzień Kobiet za pozytywne święto. Także drodzy mężczyźni nie zapomnijcie o swoich Kobietach, Dziewczynie, Żonie, Babci, Mamie, Siostrze, Córce 🙂 Może dobrym pomysłem będzie, aby osłodzić im swoje życie? 🙂
Zapraszamy na nasze słodkości!

Cukiernia u Janusza – uśmiechnij się 😉

KONTAKT

Cukiernia u Janusza K. Ł. Ciecior
ul. Reymonta 76
44-200 Rybnik

Sekretariat:

tel. 32 42 24 375
kom. 602 500 996

NASZE PUNKTY

RYBNIK
ul. Reymonta 76

RYBNIK
ul. Orzepowicka
(naprzeciw Lidla - obok bloku 20)

RYBNIK
ul. Chabrowa (obok bloku 30)