Torty na chrzest i komunię – dla dziewczynki i dla chłopca


Chrzest i Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne momenty, w życiu każdego małego dziecka, ale i również w życiu całej jego rodziny. Uroczystości organizowane z okazji chrzcin czy komunii, często skupiają wiele członków rodziny – to doskonała okazja, aby spotkać się w gronie bliskich, zjeść pyszne ciasto, napić się wspólnie kawy i po prostu celebrować te ważne chwile.


Żadne uroczystości komunijne, ani związane z chrzcinami, nie mogą się jednak odbyć bez odpowiedniego na tą okazję tortu. Zobacz jakie torty na chrzest możesz zamówić w naszej Cukierni u Janusza w Rybniku oraz jakie torty na komunię możemy wykonać.


Jaki tort na chrzciny dla dziewczynki, a jaki dla chłopca?


Jedno jest pewne. Tort na chrzciny, niezależnie od tego czy jest to chrzest dziewczynki, czy chłopca, na pewno powinien być słodki! Jeżeli chodzi o wygląd takiego tortu na chrzest, największą popularnością cieszą się białe, minimalistyczne torty z subtelnymi zdobieniami. Biały kolor symbolizuje czystość, niewinność i dobroć, dlatego jest tak chętnie używany, przy tworzeniu tortów na uroczystość związaną z chrzcinami.


Taki tort można dodatkowo ozdobić imieniem dziecka lub delikatnymi dekoracjami z masy cukrowej, lukru, owoców czy kremu. Dla dziewczynki, idealne będą drobne kwiatki, czy pastelowo różowe akcenty takie jak wstążki czy perełki, dla chłopca zaś, świetnie sprawdzą się jasnoniebieskie dekoracje.


Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tort był bardziej kolorowy – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb Klienta. Tort na chrzest można zamówić w naszej cukierni w Rybniku – telefonicznie lub stacjonarnie, w jednym z naszych trzech punktów sprzedaży.


Torty komunijne – Rybnik i okolice


Torty na komunię, podobnie jak torty na chrzciny, zazwyczaj charakteryzują się minimalistycznym wyglądem i subtelnymi, delikatnymi zdobieniami. Tradycyjne, zdobione są komunijnymi symbolami oraz napisami, które możemy potem uwiecznić na pamiątkowym zdjęciu. Tort komunijny może mieć kształt koła lub kwadratu, w zależności od preferencji. Wielkość takiego tortu, ustalamy podczas składania zamówienia – im więcej gości komunijnych, tym tort na komunię powinien być większy, tak by pyszności dla każdego wystarczyło.


Wśród tortów komunijnych dla dziewczynek, największą popularnością cieszą się białe torty, ozdobione symbolami, nawiązującymi do uroczystości, a także kwiatami i innymi delikatnymi dekoracjami. Torty komunijne dla chłopców, poza elementami, wskazującymi na okazję, czyli Pierwszą Komunię Świętą, mogą również zawierać dodatkowe jasnoniebieskie akcenty i inne zdobienia, dopasowane indywidualnie, podczas zamówienia.


Nasze torty na komunię dla dziewczynek i chłopców, można zamówić w jednym z naszych punktów w Rybniku lub telefonicznie. Torty przygotowywane są z najwyższą dbałością o detale. Do ich produkcji wykorzystujemy naturalne, zdrowe składniki. Torty w Cukierni u Janusza zachwycają nie tylko wyglądem, ale również świeżością i niesamowitym smakiem. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Torty na chrzest i komunię – galeria